دسته‌بندی نشده

کاور ناخن

کاور ناخن

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که جذابیت و زیبایی ناخن‌هایتان برای شما اهمیت دارد و از روش‌های مختلفی چون انواع کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور استقبال می‌کنید، بهتر است کاور ناخن را برای یک هم که شده امتحان کنید. کاور ناخن نیز یکی از راه‌های زیباسازی و افزایش جذابیت ناخن‌های طبیعی به‌حساب می‌آید. در واقع با استفاده از کاور می‌توانید علاوه بر افزایش استحکام ناخن‌ها ظرافت و زیبایی آن‌ها را دوچندان کرد. در ادامه قصد داریم مطالبی درباره کاور ناخن ارائه دهیم، برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

 کاور ناخن چیست؟

امروزه اکثر بانوان به دنبال ناخن‌های بلند هستند؛ اما به دلیل مشکل ناخن‌های شکننده و ضعیفشان، نگه‌داری و بلندکردن آن‌ها، برایشان دشوار است. برخی نیز سطح ناخنشان بسیار ناهموار است؛ بنابراین کاشت ناخن برای آن‌ها بهترین گزینه خواهد بود؛ چرا که با استفاده از این روش می‌توانند استحکام ناخن‌های خود را افرایش دهند و به‌راحتی به ناخن‌های دلخواه خود برسند. اما سوال اصلی این است که کاور ناخن چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که ناخن‌های طبیعی محکم و زیبایی دارند و می‌توانند به طور طبیعی ناخن‌های خود را بلند کنند، به کاشت ناخن نیازی ندارند و می‌توانند از روش کاور استفاده کنند. کاور یا همان لمینت ناخن، نوعی کاشت ناخن محسوب می‌شود و بیشتر برای افرادی که دارای ناخن‌های طبیعی هستند، مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این روش مواد کاشت که شامل پودر یا ژل است به‌صورت مستقیم روی ناخن‌ها قرار داده می‌شود و از فرمر یا تیپ استفاده نمی‌شود. از اصلی‌ترین مزایای این روش دیزاین ناخن، می‌توان به افزایش ماندگاری و دوام لاک روی ناخن و همچنین افزایش مقاومت ناخن اشاره کرد.

 

مراحل انجام کاور ناخن

کاور ناخن برای خانم‌هایی که به زیبایی دستان خود اهمیت می‌دهند، بسیار جذاب و لذت‌بخش خواهد بود. باتوجه‌به اینکه که کاور ناخن دارای انواع مختلفی مانند کاور فرنچ، کاور کوتاه، کاور ساده، هلویی و… است، مراحل انجام آن متفاوت خواهد بود و توسط ژل و پودر قابل‌انجام است. در این بخش مراحل انجام کاور کردن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

۱. زیرسازی

زیرسازی ناخن به چند مرحله مانیکور خشک، فرم‌دهی و خراش دادن سطح تقسیم می‌شود.

۲. موادگذاری

در این مرحله ناخن‌کار با استفاده از یک فرچه، گرده‌های باقی‌مانده را تمیز می‌کند و سپس از ضدقارچ و پرایمر استفاده می‌شود. دقت داشته باشید که هنگام موادگذاری باتوجه‌به میزان دلخواهتان (کوتاه یا بلند) از مواد استفاده می‌شود.

 

موادگذاری

 

۳. سوهان‌کشی

سوهان‌کشی یک مرحله بسیار مهم به‌حساب می‌آید؛ زیرا نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای در شکل نهایی فرم ناخن دارد. اگر مرحله قبلی را به‌صورت صحیح انجام داده باشید، کار شما در مرحله سوهان‌کشی بسیار راحت‌تر خواهد بود. سوهان‌کشی به چهار مرحله نازک کردن مواد و ازبین‌بردن ناهمواری‌ها، دورگیری، فرم دهی روی ناخن و فرم دهی تقسیم می‌شود.

۴.  نازک کردن مواد و از بین برد ناهمواری‌ها

با استفاده از سوهان الماسه استوانه سرگرد، مشکلات ایجاد شده در مرحله سوهان‌کشی برطرف می‌شود. درصورتی‌که مواد از قبل ضخیم شده باشد، بایستی به کمک سوهان آن را نازک کرد و ناهمواری‌های سطح آن را از بین برد.

۵. دورگیری

در مرحله دورگیری برای اینکه پوست ناخن دچار آسیب نشود، ناخن‌کار سر سوهان را با سر مانیکور استوانه تعویض می‌کند. در این مرحله زاویه صحیح سوهان با ناخن بسیار مهم است؛ زیرا توسط آن دورگیری ناخن صورت می‌گیرد و ناهمواری‌های از بین می‌رود.

۶. فرم دهی روی ناخن

هدف از این مرحله دادن قوس به ناخن است که توسط سر سوهان استوانه صورت می‌گیرد. در واقع مرحله قبلی را با استفاده از سوهان رد دورگیری از بین می‌برند.

۷. فرم دهی

در این مرحله از سوهان دستی برای فرم نهایی و فرم دادن قسمت بالایی ناخن استفاده می‌شود.

۸. از بین بردن ناهمواری‌های احتمالی

ناهمواری‌های ایجاد شده به کمک سوهان نرم محو می‌شود تا تمامی ناخن‌ها فرم یکسانی داشته باشند.

 

نحوه پاک‌کردن کاور از روی ناخن‌ها

اگر طرح روی ناخنتان برایتان تکراری شده است، با استفاده از لوازم زیر می‌توانید کاور را به‌سادگی از روی ناخن‌ها پاک کنید:

 • پاک‌کننده‌های ژل پولیش
 • استون و پنبه
 • فویل آلومینیومی
 • سوهان یا بافر ناخن

 

 مزایای کاور ناخن

مزایای کاور ناخن

اگر از کاشت ناخن خسته شده‌اید و فکر می‌کنید که عوارض ناخوشایندی مانند نازک شدن و شکستگی ناخن‌ها را به دنبال دارد، می‌توانید برای استحکام و تقویت ناخن‌های خود از کاور ناخن استفاده کنید. امروزه برای زیباتر شدن ناخن‌ها، روش‌های بسیار متنوعی وجود دارد. اما به جرات می‌توان گفت کاور کردن ناخن یکی از بهترین روش‌ها محسوب می‌شود؛ زیرا مزایای بسیار متعددی را به همراه خواهد داشت. اما این موضوع کاملاً به سلیقه خود شما بستگی دارد. در این بخش مزایای استفاده از کاور ناخن را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • برای بانوانی که دارای ناخن‌های شکننده و ضعیف هستند، بسیار مناسب است؛ زیرا باعث افزایش مقاومت ناخن‌هایشان می‌شود.
 • موجب پوشش‌دهی سطح بدرنگ و ناهموار ناخن شما می‌شود و آن را یکدست و صاف می‌کند.
 • به دلیل عدم استفاده از تیپ، ظاهر ناخن طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.
 • علاوه بر حفظ ظرافت ناخن‌ها، باعث ماندگاری و دوام بیشتر لاک روی ناخن‌ها می‌شود.
 • باتوجه‌به اینکه کاور ناخن به فرمر و تیپ نیازی ندارد، زمان انجام‌دادن آن از کاشت ناخن بسیار کم‌تر است.
 • برای آن دسته از افرادی که صدف ناخن‌هایشان کشیده است، یک گزینه مناسب و فوق‌العاده به‌حساب می‌آید؛ زیرا ظاهر طبیعی ناخن‌ها را حفظ می‌کند.

 

نحوه ترمیم کاور ناخن

کاور ناخن نیز مانند سایر روش‌های کاشت نیاز به ترمیم دارد؛ چرا که این روش دائمی نیست و حداقل ماهی یک یا دو بار باید آن را ترمیم کرد. در واقع شستشوی زیاد و ضربه می‌تواند باعث جدا شدن یا شکسته‌شدن کاور شود. علاوه بر این، با رشد ناخن امکان کنده‌شدن کاور افزایش می‌یابد؛ بنابراین برای زیبا شدن مجدد ناخن‌ها باید کاور آن‌ها را ترمیم کنید.

این روش مشابه ترمیم کاشت است، اما در ترمیم کاور ناخن از ناخن مصنوعی و کاشت مجدد تیپ استفاده نمی‌شود؛ زیرا تنها روی ناخن مواد وجود دارد که هنگام ترمیم، مواد جدید را جایگزین آن می‌کنند. پس از موادگذاری، اطراف ناخن را مرتب و مراحل اولیه کاور مجدداً تکرار خواهد شد. دقت داشته باشید که باتوجه‌به سلیقه شما، فرم دادن به کاور انجام می‌شود.

 

 نحوه ترمیم کاور ناخن

 

 سخن پایانی

در نهایت می‌توان گفت کاور ناخن، زیبایی خاصی به ناخن‌های شما می‌بخشد. اگر شما نیز به دنبال راهی برای افزایش زیبایی و جذابیت ناخن خود هستید و سبک ظاهری ناخن‌های خود را نمی‌پسندید، می‌توانید از تکنیک کاور برای زیباسازی ناخن‌ها و انگشتان خود استفاده کنید. در واقع گاهی اوقات ممکن است ناخن‌های دست به علت ترک و آسیب، جذابیت خود را از دست بدهند که این مسئله برای خانم‌ها بسیار ناخوشایند است؛ بنابراین این دسته از افراد و کسانی که صدف ناخن‌هایشان پستی‌وبلندی دارد، می‌توانند از این شیوه طبیعی و راحت استفاده کنند و مقاومت ناخن‌ها خود را افزایش دهند.

 

 سؤالات متداول

 1. آیا کاور ناخن به ترمیم نیاز دارد؟

بله، باتوجه‌به رشد طبیعی ناخن‌ها می‌توان گفت که کاور ناخن نیز مانند کاشت به ترمیم نیاز دارد و بهترین زمان آن هم دو یا سه هفته یکبار است.

 1. آیا کاور موجب نازک شدن ناخن‌ها می‌شود؟

اگر کاور ناخن توسط شخصی انجام شود که در این زمینه تخصص و مهارت کافی نداشته باشد، موجب نازک شدن و شکستگی ناخن‌ها خواهد شد.

 1. قیمت کاور ناخن بر اساس چه عواملی تعیین می‌شود؟

قیمت کاور ناخن باتوجه‌به عوامل مختلفی مانند مواد مورداستفاده، کیفیت کار و مکان سالن متغیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *